Socialinio ir emocinio ugdymo programos „RAKTAI Į SĖKMĘ“ mokymai gimnazijos pedagogams

2019 m. gruodžio 16-17 dienomis klasės vadovės Rasa Vaičiuvienė, Rita Andruškevič, Marija Kveten ir socialinė pedagogė Božena Butkevič dalyvavo LIONS QEST pilietiškumo ir lyderystės ugdymo programos „Raktai į sėkmę“ mokymuose, kuriuos vedė vyr. instruktorė- konsultantė Daiva Šukytė.   Programa skirta vyresnių klasių mokiniams ir padeda stiprinti pilietinę atsakomybę bei esmines socialines, emocines, akademines kompetencijas ir darbo įgūdžius.  Svarbus programos elementas – mokymosi tarnaujant projektai, kurie ugdo asmeninę ir socialinę atsakomybę, moko kurti ir palaikyti pozityvius tarpusavio santykius, suteikia galimybę pažinti ir mokytis iš realaus gyvenimo.

Mokymosi tarnaujant metodą turėjome įgyvendinti Vilniaus lopšelyje – darželyje „Pelenė“. Direktorė Irena Jadzevičienė šiltai, svetingai mus sutiko bei parengė ,,Įgūdžių banko užsiėmimą“, kuriuo metu turėjome pagaminti priemonę ,,Pozityvių minčių ratą“ lopšelio-darželio pedagogams, bendruomenei, kaip įrankį suteikianti geras emocijas, padedanti kurti ir palaikyti pozityvius tarpusavio santykius, stiprinti savo asmeninę ir socialinę atsakomybę, suteikiantį galimybę pažinti ir mokytis iš realaus gyvenimo ir minčių.

Praktiniai užsiėmimai buvo įdomūs, skatinantys mąstyti, įkvepiantys ir naudingi. Norime, kad mūsų mokiniai augtų rūpestingais, atsakingais, laimingais ir aktyviais, tad tikime, kad ši programa – galimybė, kaip tai pasiekti.