Virtualios patyčios – ne žaidimas

Pastaruoju laikotarpiu itin daugėja patyčių virtualioje erdvėje, o joms užkirsti kelią priemonių nėra daug, nes tai daugeliu atvejų daroma anonimiškai, o patys mokiniai nelinkę to viešinti, bet viešumas ir pokalbis čia ir gali padėti!

Spalio 26 dieną II gc klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja ir mokyklos socialine pedagoge dalyvavo edukacinėje veikloje, kurią vedė atstovė iš jaunimo organizacijos „Active Youth Project“. Veiklos metu mokiniai darė įvairias praktines užduotis, kurios padėjo suprasti, ką jaučia žmogus, patiriantis virtualias patyčias, sužinojo naują sąvoką Discord, kuri suintrigavo mokinius. Analizavo situacijas ir ieškojo problemų sprendimo būdų: kaip kovoti su tokios patyčiomis, kaip padėti kitam, kuris jas patiria, kam galima pasakyti, jei susiduri su jomis.

Buvo smagu ir įdomu dirbti grupėmis, bendradarbiauti ir drąsinti vieni kitus kalbėtis apie kibernetines patyčias.