Šiaurės šalių literatūros savaitė

Šių metų skaitymui parinktos knygos iš Alandų salų siekiant prisidėti prie regiono autonomijos šimtmečio paminėjimo.

Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą.

Lapkričio 15 d. 8.00 val. skaitymui „Auštant“ (skaitymai vaikams) žvakių šviesoje, kurių metu buvo skaitomos balsu ir aptariamos ištraukos iš suomių žurnalistės ir rašytojos Karinos Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“.

Skaityme dalyvavo 2c klasės mokiniai su mokytojomis Ilona Kutrevičiene ir Rasa Žyge. Taip pat mokiniai atsakinėjo į klausimus apie šiaurės šalių herojus, rašytojus, šalis, diskutavo apie svajones ir ilgesį literatūroje bei gyvenime, atliko įvairias kūrybines užduotis.