Edukacinis užsiėmimas tradiciniame amatų centre Houvalto dvare

2022 kovo 16 dieną Avižienių gimnazijos 8-9 klasių mokiniai lankėsi tradicinių amatų centre Houvalto dvare Maišiagaloje. Jiems buvo organizuota edukacinė pamoka “Verbų pynimas”, kurios metu mokiniai sužinojo apie Vilniaus krašto verbų pynimo ypatumus bei šio amato tradicijas.

Pynėjos nuoširdžiai ir išsamiai papasakojo apie šį ilgą, sudėtingą, daug meistriškumo ir meninio skonio reikalaujantį darbą. Augalų rinkimas, džiovinimas, dažymas trunka ištisus metus. Tik tuomet atsidedama kūrybai .

Mūsų mokiniai pateko į paskutinį verbos atsiradimo etapą – kūrybą, todėl ir sunkumų nepatyrė. Jie su užsidegimu ėmėsi darbo. Klausydami pynėjų patarimų, sulaukdami pagalbos kiekvienas nupynė nors ir nedidelę, bet savaip gražią Vilniaus krašto puošmeną – verbą.

Edukacinis užsiėmimas vyko tęsiant užsienio kalbų projektą “Vilniaus krašto verbos. Kultūros, papročių,tradicijų puoselėjimas”.