Pamoką, skirtą Knygnešio dienai paminėti

2022 m. kovo 16 d. lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Regina Buzienė vedė atvirą pamoką, skirtą Knygnešio dienai paminėti.
Pamokos metu I ga klasės mokiniai supažindinti su nedidele lietuvių tautos istorijos atkarpėle – spaudos draudimu, knygnešių, slaptųjų mokyklų veikla bei tautos kova už gimtąjį žodį ir raštą. Mokiniai deklamavo eilėraščius, demonstravo skaidres ir jas komentavo, atsakinėjo į viktorinos „Knygnešių keliais“ klausimus, stebėjo reportažą apie knygnešį Jurgį Bielinį, pasisakė, ką jiems šiandien reiškia knyga.
Esminis pamokos klausimas: kaip ir kodėl spaudos draudimas skatino ir stiprino lietuvių tautiškumą? Pamokos pabaigoje skambėjo svarbiausi žodžiai: „Knyga neša žinią. Žinia neša meilę Tėvynei. Meilė Tėvynei neša laisvę.“