Prevencinis užsiėmimas „Mano atsakomybės”

Šių metų sausio 27 dieną gimnazijoje lankėsi Vilniaus apskrities VPK Vilniaus r. bendruomenės vyr. pareigūnė Zariana Raizgytė. Ji supažindino 5ac – 6ac klasių mokinius su nepilnamečių teisine atsakomybe už elektronines cigaretes, elektronines patyčias, necenzūrinių žodžių vartojimą ir k t. Akcentuota, kad pagal LR Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymą, asmenims iki 18 m. draudžiama ne tik rūkyti, bet ir turėti tabako gaminių (elektroninių cigarečių, pildyklių), atsakomybė yra tokia pati tiek už vartojimą tiek už turėjimą. Priklausomybė nuo elektroninių cigarečių prasideda greičiau ir stipresnė nei rūkant paprastas cigaretes. Patyčios elektroninėje erdvėje taip pat yra vieša vieta, internete galioja tos pačios taisyklės, kaip ir tikrame gyvenime – už netinkamus poelgius, veiksmus ir žodžius tokia pati atsakomybė kaip ir realiame gyvenime. Paskaitų metu vaikai ne tik klausėsi policijos atstovės, bet ir noriai uždavė klausimus ir gavo išsamius atsakymus.