Bibliotekos projektai

Projektas ,,Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“

Vilniaus r. Avižienių gimnazija 2023 m. kaip Nacionalinės švietimo agentūros partneris pagal Jungtinės veiklos sutartį dalyvavo įgyvendinant 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.2.1-ESFA-V-726 priemonės „Ugdymo turinio tobulinimas ir naujų mokymo organizavimo formų kūrimas ir diegimas“ projektą ,,Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“ (Nr. 09.2.1-ESFA-V-726-03-0001), pagal kurį Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamas mokyklų aprūpinimas vadovėliais pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas.

Projekto tikslas – atnaujinti bendrojo ugdymo turinį ir užtikrinti veiksmingą jo diegimą.

Uždaviniai:

1. Parengti priemones ugdymo turiniui atnaujinti.
  2. Teikti steigėjams ir mokykloms pagalbą, reikalingą sėkmingai įgyvendinti atnaujintą ugdymo turinį.

2023 m. gimnazijai iš Projekto lėšų atnaujinto ugdymo turinio vadovėliams įsigyti pagal mokyklos mokinių skaičių skirta 18186,17 eurų. Patirtos išlaidos atnaujinto ugdymo turinio vadovėliams, paskelbtiems Švietimo portalo Vadovėlių duomenų bazėje, įsigyti apmokamos taikant Europos socialinio fondo agentūros nustatytus fiksuotuosius įkainius (pradiniam ugdymui – 12,77 Eur,  pagrindiniam ugdymui – 18,52 Eur, viduriniam ugdymui – 21,80 Eur) bei papildomai pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministro 2023 m. spalio 19 d. įsakymą Nr. V-1379 skiriama visiems mokyklos mokiniams po 15,00 eurų.

Skirtos lėšos  gimnazijai buvo panaudotos aprūpinti lyginių ir nelyginių klasių mokiniams bendrojo ugdymo dalykų vadovėliais pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas.

Iš viso  gimnazija įsigijo 1066 vnt. atnaujinto turinio bendrojo ugdymo dalykų vadovėlių (lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, fizikos, gamtos mokslų, pasaulio pažinimo, geografijos, istorijos).

Vadovėlių, įsigytų už projekto lėšas, sąrašas (pridedama)

Projektas ,,Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“

2009–2013 m. biblioteka dalyvavo Europos regioninės plėtros fondo finansuojamos 2007–2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ priemonės „Viešųjų bibliotekų, kurios yra bendrojo lavinimo įstaigose, tinklo infrastruktūros plėtra“ projekte ,,Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“, įgyvendinant ,,Mokyklų tobulinimo programą plius“ (MTP+), kurio metu buvo aprūpinta bibliotekos įrangos ir baldų komplektu.
Projekto tikslas buvo modernizuoti mokyklų bibliotekas siekiant pagerinti mokyklos bendruomenei teikiamų paslaugų kokybę bei laiduoti geresnes mokymo ir mokymosi sąlygas.

Projektas ,,Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“

2011–2013 m. biblioteka dalyvavo Europos socialinio fondo finansuojamos 2007–2013 metų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonės „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“ projekte ,,Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“ (AKIM), įgyvendinant ,,Mokyklų tobulinimo programą plius“ (MTP+), kurio metu gavo 11 pavadinimų kultūros žurnalus: „Dailė“, „Fotografija“, „Kelionė su Bernardinai.lt“, „Knygų aidai“, „Krantai“, „Kultūros barai“, „Literatūra ir menas“, „Metai“, „Muzikos barai“, „Naujasis Židinys – Aidai“, „Tautodailės metraštis“.
Projekto tikslas buvo mokyklų bendruomenių atskirties nuo kultūros proceso mažinimas, užtikrinant kultūros tekstų prieinamumą mokyklų bendruomenėms, aukštąją kultūrą sistemingai ir nuosekliai atvedant į mokyklą.