ltVilniaus r. Avižienių gimnazijaGimnazjum w Awiżeniach w rejonie wileńskim
Telefonas: +370 5 240 3344gimnazijaavizieniu@gmail.com

Bibliotekos renginiai

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Kai mus apgaubia lapkričio sutemos, sutartu laiku susiburiame ir skaitome…
Knygos kviečia bet kurio amžiaus žmogų atversti ir atskleisti paslaptį. Skaitymo džiaugsmą atradęs vaikas turi galimybę akimirksniu persikelti į žaismingą pasakų, nerealių istorijų pasaulį.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia skaityti apie Šiaurės šalių gamtą.

Lapkričio 14-18 dienomis pradinių klasių, priešmokyklinės grupės mokiniai bendradarbiaudami su gimnazijos biblioteka dalyvavo tarptautiniame projekte „Šiaurės šalių literatūros savaitė”. Šių metų mažųjų skaitymų tema buvo „Jei sutiktum lokį”. Pradinukai skaitė ir aptarė iliustracijas, piešė lokius, klausė ketvirtokų pranešimų apie lokių rūšis, dalyvavo viktorinoje, surengė meškiniškas vaišes, mokėsi atpažinti kūno kalbos judesius, dalyvavo emocinių pratybų aptarime „Kaip nugalėti piktą vidinį lokiuką?”

Apsilankymas Mažvydo bibliotekoje

2 c klasės mokiniai gegužės 19 dieną apsilankė Mažvydo bibliotekoje, kur vyko edukacinis užsiėmimas „Kuriame istorijas”. Istorijų pasakojimo edukacijoje moksleiviai išbandė istorijų pasakojimo edukacinius žaidimus, o sukurtą istoriją garsiai pristatė vieni kitiems.
Mokytoja Ilona Kutrevičienė ir bibliotekininkė Stanislava Jermolajeva.

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Šių metų skaitymui parinktos knygos iš Alandų salų siekiant prisidėti prie regiono autonomijos šimtmečio paminėjimo.

Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą.

Lapkričio 15 d. 8.00 val. skaitymui „Auštant“ (skaitymai vaikams) žvakių šviesoje, kurių metu buvo skaitomos balsu ir aptariamos ištraukos iš suomių žurnalistės ir rašytojos Karinos Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“.

Skaityme dalyvavo 2c klasės mokiniai su mokytojomis Ilona Kutrevičiene ir Rasa Žyge. Taip pat mokiniai atsakinėjo į klausimus apie šiaurės šalių herojus, rašytojus, šalis, diskutavo apie svajones ir ilgesį literatūroje bei gyvenime, atliko įvairias kūrybines užduotis.

Gimnazijos biblioteka pasipildė naujais skaitytojais

Įpusėjus mokslo metams gimnazijos bibliotekoje atsirado naujų skaitytojų – tai pirmokėliai. Pirmasis užsiėmimas jiems buvo skirtas pažinčiai su biblioteka.

Kad galėtų tapti tikrais skaitytojais, pirmokai  susipažino su bibliotekos elgesio taisyklėmis. Taip pat  mažieji skaitytojai buvo supažindinti, su knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka. Pirmokai pasižadėjo gražiai elgtis su knygelėmis, jas mylėti ir saugoti, kad grąžinant į biblioteką jos būtų švarios ir nesuplėšytos, juk to pageidavo knygelės savo prašyme. Atsisveikinant kiekvienas pirmokas gavo dovanų  knygos žymeklį, kuris jiems padės nepasiklysti skaitant įdomias ir paslaptingas pasakas bei istorijas.

Tikimės, kad jie laikysis duoto žodžio.

Gruodžio mėnesį bibliotekoje vyko 2019 metų skaitomiausios knygos iliustravimas ir darymas.

Ketvirtokai sekė pasakas mažiesiems

Graži tradiciją yra skaityti mažiesiems.  Klausydami maži vaikai netik turtina savo žodyną, bet ir su kūrinio veikėjais mintyse gali aplankyti nežinomas šalis ir patirti daug nuotykių.

Avižienių gimnazijos 4 c klasės mokiniai lapkričio 15 dieną  priešmokyklinės grupės 0c vaikams skaitė  ištrauką iš A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“. Taip pat ir vaidino išrauką iš šio kūrinio.

Tikimės, kad šį graži tradicija tęsis ir toliau.

Pradinio ugdymo mokytoja Ilona Kutrevičienė

Bibliotekininkė Stanislava Jermolajeva