Kuriuo keliu pasukti?

Atsakymo į šį klausimą IVgc ir III gc klasių gimnazistai ieškojo tarptautinėje mokymosi, studijų ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2020“, kuri vyko vasario 6-7 dienomis LITEXPO parodų ir kongresų centre.

Karjeros savaitė Avižienių gimnazijoje 2019 – 2020.

Avižienių gimnazija šiemet prisijungė prie Nacionalinės karjeros savaitės. Turėjome galimybę iš gausos įvairių veiklų išsirinkti pačias įdomiausias ir mūsų gimnazijos mokinių poreikius atitinkančias veiklas. Klasės vadovai ir mokytojai papildė turimus medžiagos išteklius ugdymo karjeros tematika nauja ir aktualia medžiaga ir remdamiesi ja vedė pamokų ciklą. Pamokų ciklas skirtas gerinti mokinių karjeros planavimo įgūdžius, suteikė galimybę įvertinti turimus profesinius gebėjimus ir savo asmenybės savybes atliekant karjeros testus. Gimnazinės klasės dalyvavo paskaitose ,,EDUMINT ir NENEŠIOSI.LT apie socialines medijas ir reklamą jose”. IIIg klasės mokiniai nuvyko į IT įmonę ir dalyvavo diskusijoje ,,IT kultūra: madinga ar reikalinga“. Nacionalinę karjeros savaitę mūsų gimnazijoje užbaigė IVga klasės išvyka į Lietuvos parodų ir  kongresų centrą LITEXPO, kuriame mokiniai aplankė parodą ,,Mokykla 2019” ir dalyvavo paskaitoje ,,Suklastotos naujienos, informacijos painiava… Kaip ugdyti skaitmeninės piliečius?”, kurią vedė kviestinis svečias- Serge Barbet lektorius iš Prancūzijos.

„Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“

„Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“ – tokiu moto 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizavo LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.

Šių metų parodos tema – karjeros planavimas. Mūsų gimnazijos mokiniai, lydimi klasės auklėtojos ir ugdymo karjerai gimnazijoje vykdančios darbo grupės, vasario 8 dieną viešėjo šioje tarptautinėje parodoje. Parodos metu mokiniai klausėsi motyvuojančių paskaitų, bendravo su studijų Lietuvoje ir užsienyje atstovais, dalyvavo įvairiose interaktyviose veiklose, gilino žinias karjeros planavime.

Iš parodos pavyko atsivežti ne tik daug gerų įspūdžių, bet naujos ir aktualios medžiagos apie studijas 2019, kurią galima rasti atsinaujinusiame stende – bibliotekoje bei ugdymo karjerai koordinatorės kabinete.

 

Gimnazistų susitikimas su KALBA.LT atstove

Lapkričio 22 d. IVgac klasių mokiniai susitiko su KALBA.LT atstove, kuri pristatė studijų užsienyje galimybes ir rekomendacijas, kokią šalį rinktis mokslams. Svečias pasidalino savo patirtimi apie studijas ir darbo patirtį užsienyje. Motyvavo gimnazistus niekada nenustoti mokytis, tobulėti ir panaudoti žinias sėkmingos savo ateities kūrimui.

Netradicinio ugdymo dieną „Profesijų pasirinkimas“

Lapkričio 15 dieną Avižienių gimnazijoje minėjome netradicinio ugdymo dieną „Profesijų pasirinkimas“. Gimnaziją aplankė buvęs gimnazijos mokinys, kuris pasirinko karininko kelią, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono žvalgų būrio vadas leitenantas Justas Uža. Justas papasakojo I-IIgac klasėms apie karininko ir kario darbą, privalumus ir trukumus. Priminė, kur mokiniai galėtų ieškoti informacijos apie karo tarnybą bei karjeros galimybes ne tik vaikinams, bet ir merginoms. Gimnazijos mokiniai galėjo ne tik klausytis Justo pasakojimo, bet ir užduoti jiems rūpimus klausimus.

O dar gavome dovanų  🙂

Apie iššūkių pilną ugniagesio gelbėtojo darbą pasakojo J. Bradovski. Pasidalino istorijomis, kurias teko išgyventi. Kalbėjo apie priėmimą į šią profesiją, reikalavimus stojantiesiems ir profesijos galimybes. Diskutavo su gimnazijos mokiniais apie ugniagesio gelbėtojo profesijos privalumus ir trukumus.

Renkuosi profesiją

Gimnazijoje lankėsi Verslo paslaugų profesinio mokymo skyriaus vedėja Ina Stankaitienė. Vedėja supažindino, kokias profesijas galima įgyti Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykloje, papasakojo gimnazijos dešimtokams apie mokymosi programas. Pasirinkusiųjų šią mokyklą, laukia draugiška bendruomenė, moderni aplinka, naujausios technologijos profesijai įgyti, mokymosi visą gyvenimą galimybės.

Lapkričio 16 d. į Avižienių gimnazija atvažiavo Vilniaus kolegijos atstovai, kurie gimnazijos mokiniams pristatė studijų programas, stojimo į kolegiją sąlygas bei galimybę gauti valstybės finansavimą studijoms. Mokiniai galėjo užduoti visus rūpimus klausimus bei tiesiogiai iš kolegijos studentų lupų sužinoti apie studijų sąlygas Vilniaus kolegijoje.

Pataisos pareigūno profesija bei aptartos sąlygos

Spalio 12 d. vyresniųjų klasių mokiniams buvo pristatyta pataisos pareigūno profesija bei aptartos sąlygos, kaip galima įgyti šią profesiją. Viso susitikimo metu mokiniai aktyviai bendravo ir uždavinėjo klausimus pataisos pareigūnui.

Spalio 4 d. IV g klasės mokiniai turėjo galimybę susitikti su lektoriumi Pauliumi Jakuičiu, kuris supažindino mokinius su studijų galimybėmis tiek Lietuvoje tiek ir užsienyje.

STUDIJOS 2017

Mūsų gimnazijos abiturientai ir dešimtų klasių mokiniai, kaip ir tūkstančiai Lietuvos abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir buvo skirta tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „STUDIJOS“, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis. Mokiniai noriai klausėsi paskaitų, bendravo su mokymo įstaigų atstovais.

Automechanikų ir verslo mokyklos Bukiškių skyrius

Kovo 28d. IIGC klasės mokiniai su auklėtoja N.Motiejūniene lankėsi Automechanikų ir verslo mokyklos Bukiškių skyriuje. Tai mokykla, atvira naujovėms, nuolatinei kaitai, orientuota į šalies ekonomikos poreikius, rengianti savarankiškus aukštos kvalifikacijos specialistus, gebančius prisitaikyti prie darbo rinkos pokyčių. Turtinga mokyklos techninė bazė: automobilių techninio aptarnavimo ir remonto dirbtuvės, kelių eismo taisyklių, automobilių įrengimų bei bendrojo lavinimo dalykų mokymo kabinetai, šiuolaikiškos informacinių technologijų ir multimedijų klasės.

Baigę mokyklą absolventai sėkmingai dirba įvairiose įmonėse, firmose, kiti tęsia mokslus kolegijose bei aukštosiose mokyklose. Mūsų gimnazijos moksleiviai buvo maloniai priimti ir supažindinti su šią mokymo įstaiga, studijų programomis, praktikos bei įsidarbinimo galimybėmis.

Lietuvos karo akademijos atstovai mūsų gimnazijoje

Kovo 2 d. į gimnaziją atvyko Lietuvos karo akademijos atstovai, kurie pristatė kokiomis sąlygomis Akademijoje įgyjamas aukštasis išsilavinimas ir kokios yra ateities perspektyvos po studijų Lietuvos kariuomenėje.

Finansinio raštingumo pamoka

Vasario 20 d. DNB banko specialistė pravedė finansinio raštingumo pamoką skirtą II-IV g. klasių moksleiviams. Jose specialistė su moksleiviais diskutavo, kaip racionaliai tvarkyti savo pinigus, pasakojo apie finansų institucijų veiklą, supažindino su asmeninių finansų valdymo pagrindais.

Accessibility