ltVilniaus r. Avižienių gimnazijaGimnazjum w Awiżeniach w rejonie wileńskim
Telefonas: +370 5 240 3344gimnazijaavizieniu@gmail.com

Mes prieš patyčias

Kovo 8 – 31 dienomis bus minima „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ“.

Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ 2021 „Vaikų linija“ kviečia mokytis praleisti progą pasityčioti, kad sugrįžę į mokyklas vaikai ir paaugliai galėtų jaustis saugiau.

Elektroninių patyčių padariniai dažnai būna sunkesni nei vykstančių, pavyzdžiui, mokykloje, nes virtualios patyčios greitai plinta, jų plitimas sunkiai kontroliuojamas. Greitai plintanti informacija lyg vėl ir vėl atkartoja patyčių situaciją, o tai žeidžia patyčias patiriantįjį ir gali versti kas kartą iš naujo išgyventi baimę, gėdą ir kitus neigiamus jausmus, gali mažėti vaiko pasitikėjimas savimi, kilti pyktis dėl išgyventos neteisybės, atsirasti noras praleidinėti pamokas, vengti eiti į mokyklą, gali prastėti vaiko akademiniai rezultatai.

Vaikai ne visuomet drįsta dėl patiriamų ar pastebėtų patyčių kreiptis pagalbos į mokytojus ar kitus suaugusiuosius. Tikėtina, kad nuotolinio mokymosi metu kreiptis pagalbos gali būti dar sunkiau, nes mokytojai nėra paprastai prieinami, jie nėra fiziškai šalia vaikų, todėl vaikams reikia rasti jiems tinkamą nuotolinį kanalą, kuriuo jie galėtų kreiptis pagalbos. 

Socialinė pedagogė, psichologė, klasių vadovai mokiniams ves edukacines veiklas ir supažindins kas tai yra elektroninės patyčios, kaip elgtis ir kur kreiptis jas patyrus. Klasėse vyks diskusijos, pokalbiai, pamokėlės patyčių tematika. Veiklų metu mokiniai kurs atvirukus nepažįstamam bendraamžiui, kuris yra nukentėjęs nuo elektroninių patyčių. Atvirukų parodą galėsite pamatyti gimnazijos internetiniame puslapyje.

Mokyklos psichologė Ana Giliun skatins dalyvauti mokyklos bendruomenę „Vaikų linijos“ organizuojamoje nuotolinėje konferencijoje „Patyčios tarp mokinių – ką darome? Lietuvos ir Šiaurės šalių patirtis“, skirtą ugdymo įstaigų darbuotojams ir visiems, kuriems aktuali patyčių prevencijos tema.

Socialinė pedagogė kvies gimnazijų I-IV klasių vadovus su auklėtiniais dalyvauti Vilniaus m. „Pilaitės“ gimnazijos švietimo pagalbos specialistų organizuojamoje nuotolinėje konferencijoje „Ką norėčiau pasakyti mokytojui kitapus ekrano…“, skirtą mokiniams saugiai reikšti savo mintis, dalintis emocijomis ir jausmais.

Socialinė pedagogė Eglė Balčiūnienė

,,Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2021“ renginių planas 2021 m. kovo 8- 31 d. 

Smurto patyčių prevencijos ir intervencijos tvarkos aprašas 

Reagavimo į patyčias ar smurtinį elgesį 1 – 6 priedai  

Reagavimo į patyčias ar kitokį smurtinį elgesį mokykloje atmintinė 

Reagavimo į patyčias mokykloje rekomendacijos 

„Vaikų linijos“ informacija:

Accessibility