Sveikatos priežiūros specialistė

Sveikatos priežiūros specialistė: Irena Lipnevič
el. paštas: irena.lipnevic@vvsb.lt

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistės darbo grafikas

Savaitės diena Darbo laikas Pietų pertrauka
Pirmadienis 7.00 – 17.00 11:30 -12.00
Antradienis 7.00 – 17.00 11:30 -12.00
Trečiadienis            –   
Ketvirtadienis   7.00 – 17.00 11:30 -12.00
Penktadienis   7.00 – 17.00 11:30 -12.00

*Antrą mėnesio trečiadienį dirba Dūkštų pagrindinėje mokykloje.

 
 

Tikslai ir uždaviniai

  • Sveikatinimo veiklos metodinių konsultacijų mokytojams, mokiniams, jų tėvams (globėjams, rūpintojams) teikimas bei metodinės ir informacinės medžiagos mokinių sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo klausimais kaupimas.
  • Pagalba mokiniams ugdant sveikos gyvensenos ir asmens higienos įgūdžius.
  • Mokinių maitinimo organizavimo priežiūra, skatinant sveiką mitybą bei sveikos mitybos įgūdžių formavimą.
  • Priemonių užtikrinančių traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijos mokykloje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistės funkcijos gimnazijoje

  • Atlikti mokinių sveikatos vertinimą
  • Bendradarbiauti su gimnazijos administracija, su klasės auklėtojais, mokytojais
  • Pagalba kūno kultūros mokytojams komplektuojant fizinio ugdymo grupes, informacijos dėl mokinių galimybės dalyvauti sporto varžybose, teikimas kūno kultūros mokytojams

Dėl energetinių gėrimų vartojimo nepilnamečiam

Utėlių prevencija ir gydymas

Gruodžio 7 d. Avižienių gimnazijoje II ga ir II gc kl. vyko paskaita- diskusija „Žmogaus gyvybės vystymasis. Neplanuotas nėštumas, jo išeitys ir pasekmės“ Paskaita skaitė lektoriai Lilijana Marcinkevičiūtė ir Edvinas Dauknys.

Projektas „Sveikos gevensenos skatinimas ir moksleivių raštingumo ugdymas Vilniaus rajone“

Vilniaus rajono savivaldybės administracija vykdo projektą „Sveikos gevensenos skatinimas ir moksleivių raštingumo ugdymas Vilniaus rajone“. Projekto tikslas-išplėsti sveikatos prevencijos žinias tarp Vilniaus rajono mokinių. Kovo 4d.,18d.,25d.vyko paskaitas. Dalyvavo IGC ir IIGA klasių mokiniai. Užsiėmimo pabaigoje, mokiniai atliko praktinę užduotį.

 

 

 

 

Sveikos šypsenos pažadas

Avižienių  gimnazijos pirmokai, jų tėveliai, klasės auklėtojai, visuomenės sveikatos specialistė nuo 2018-09-06 prisijungė prie projekto „Sveikos šypsenos pažadas“. Manome, kad projektas paragins vaikučius atsakingai valytis dantukus.

Siekiant sumažinti Lietuvos gyventojų burnos ligų paplitimą ir intensyvumą taikant individualias, tikslinių grupių ir visuomeninės profilaktikos priemones bei optimizuojant odontologinės sveikatos priežiūros sistemą, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras patvirtino Nacionalinę burnos sveikatos 2016-2020 metų programą, kurios priemonės yra sėkmingai įgyvendinamos. Viena tokių priemonių – projektas „Sveikos šypsenos pažadas“, skirtas stiprinti vaikų dantų valymo įgūdžius.
Rugsėjo mėnesį visiems Lietuvos pirmokams įteikti plakatų ir lipdukų komplektai, skatinantys rūpintis burnos sveikata ir tinkamai valytis dantis – du kartus per dieną ne mažiau kaip po 2 minutes. Tokią dovaną pirmokams sumanė Lietuvos Respublikos odontologų rūmai ir Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudami su Švietimo ir mokslo ministerija.

Plakatas yra skirtas mėnesiui, jame – 62 dantukų lipdukai, kuriuos ryte ir vakare, išsivalius dantis, reikia užklijuoti atitinkamais lipdukais. Plakatas bus naudingas ne tik vaikams – jame taip pat yra pateikiama naudinga informacija tėvams apie vaikučių dantukų priežiūrą.

 

This post is also available in: Polish