2018-2019 r.r.

Spotkanie z przedstawicielką organizacji KALBA.LT

22 listopada w naszym gimnazjum uczniowie klas IVgac mieli spotkanie z przedstawicielką organizacji KALBA.LT, która zaprezentowała kierunki i perspektywy nauczania uczniom za granicą. Konsultantka przedstawiła studia w Danii, Holandii, zapoznała z systemem nauczania oraz życiem studenckim.

Dzień nietradycyjnego nauczania „Wybór profesji“

15 listopada w naszym gimnazjum odbył się dzień nietradycyjnego nauczania .Wybór profesji”. Uczniowie klas I-IIgac mieli spotkanie z przedstawicielem wojska litewskiego, który opowiedział uczniom o perspektywach kariery w wojsku litewskim. Tematem prezentacji oraz pogadanki były zasady poboru do ochotniczej służby wojskowej chłopaków i dziewcząt.

Swoimi doświadczeniami podzielił się również strażak- ratownik J. Bradowski. Opowiedział uczniom o niebezpieczeństwach czyhających na pracy strażaka- ratownika. W trakcie spotkania Pan Józef przybliżył uczniom tajniki swojej pracy zawodowej. Zafascynowani i zaciekawieni uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły wiedzę dotyczącą bardzo odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka.