Dzień Nauczyciela 2021

Możemy śmiało stwierdzić, że Dzień Nauczyciela w tym roku był okazją do wspomnień, podziękowań oraz wzruszeń. Życzenia też nie były banalne.
Rada Uczniowska w imieniu całej społeczności szkolnej życzyła: entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zrozumienia w oczach uczniów oraz satysfakcji w odkrywaniu nowych obszarów codziennej pracy Nauczyciela. Z tych słów jasno wynika, iż uczniowie doskonale rozumieją w czym tkwi istota nauczycielskiej profesji.
Do życzeń dołączyła Rada pedagogiczna, skierowała swe słowa do wieloletniej dyrektor Gimnazjum Walerii Orszewskiej, ktόra przed jakimś czasem skończyła pracę w roli kierowniczki placόwki. Nie obeszło się bez łezki wzruszenia.
W części oficjalnej głos zabrała Pani Waleria Orszewska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Słowa podzięki wypowiedziała rόwnież p.o. dyrektora Alicija Bylinska. Podziękowała Nauczycielom za cierpliwość i wyrozumiałość, oddanie oraz wspόłpracę. Warto zaznaczyć, iż do życzeń dołączyła rόwnież przedstawicielka Rodzicόw Živilė Šakalė. Gratulowała Nauczycielom z okazji Dnia Nauczyciela oraz wręczyła słodki upominek.
Przepiękną laurką na tę okoliczność była niewątpliwie część artystyczna w wykonaniu utalentowanego muzyka – Arturasa Chalikowasa, który swój występ zadedykował wszystkim Nauczycielom oraz pracownikom szkoły.