29 listopada – Dzień przyjaciela!

29 listopada obchodzimy Dzień Przyjaciela. Mamy wielu przyjaciół, ale prawdziwymi przyjaciółmi są ci, którym ufamy, którzy nigdy nas nie zdradzą, zaufają nam i nigdy nie pozostawią nas w biedzie. Prawdziwa przyjaźń daje poczucie pełnowartościowości, zaufania, bliskości i wyrozumienia. Posiadanie prawdziwego przyjaciela to wielka radość.

Pedagog socjalny Bożena Butkewicz oraz psycholog gimnazjum Ana Giliun zachęcały społeczność gimnazjalną wzmacniać te wartości, powinszować swoich przyjaciół, mówić jeden drugiemu miłe słowa oraz nie zapominać o tym, jacy ważni w naszym życiu są prawdziwi przyjaciele. W dniach 28 – 30 listopada uczniowie klas 5ac – IIgac w czasie zajęć plastycznych i informatycznych wykonali widokówki z życzeniami dla swojego najlepszego przyjaciela, wspólnie z nauczycielami języka litewskiego i polskiego pisali wiersze i wypracowania o cechach prawdziwego przyjaciela, ponieważ chcąc mieć przyjaciół, musimy sami być przyjaźni, pomagać innym, wysłuchać i pocieszyć. Przedszkolacy i uczniowie klas początkowych z radością wykonali prace twórcze na temat przyjaźni.

Wystawa prac twórczych uczniów będzie prezentowana w gimnazjum przez cały tydzień oraz przez długi czas będzie przypominać.