ltplVilniaus r. Avižienių gimnazijaGimnazjum w Awiżeniach w rejonie wileńskim

Laimėjimai

GIMNAZIJOS MOKINIŲ SPORTINIAI PASIEKIMAI

1964 m rugsėjo 12 d. Avižieniuose buvo atidaryta pirmoji mokykla. Nuo atidarymo, jau daugiau kaip 50 metų, mūsų mokykla garsėja savo tinklinio tradicijomis. Mokykla, kuri įsikūtė kaip   8- metė mokykla, 1988 m. tapo vidurine, o 2013 m. buvo suteiktas gimnazijos vardas. Mokykla keitė savo aplinką, išvaizdą, statusą, iš trikalbės tapo dvikalbe, keitėsi mokyklos vadovai. Ir tik tinklinio tradicijos išliko nepakitusios. Kadaise Avižieniai garsėjo braškėmis, sodinukais ir tinkliniu, dabar, ko gero, tik -tinkliniu.

Meilę ir aistrą tinkliniui mokiniams įžiebė 2 kūno kultūros mokytojai – Pranciškus Šumskas ir Jegor Sinkevič. Abudu dideli entuziastai ir tinklinio mėgėjai, daugiau nei 40 metų nuoširdaus darbo atidavę Avižienių mokyklai,  sugebėjo meile tinkliniui užkrėsti tūkstančius vaikų, mokytojų ir tėvelių. Ypač geros sąlygos vystytis tinkliniui atsirado po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. Tinklininkams atsirado galimybė keliauti,varžytis su kitų valstybių sportininkais, plėsti kelionių geografiją,  organizuojant ir dalyvaujant tarptautiniuose turnyruose tobulėti. Atsirado didesnės perspektyvos bei dar didesnė motyvacija žaisti tinklinį. Avižienių mokyklos tinklinio komandos aikštelėse kovojo ptrieš Rusijos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Portugalijos, Ispanijos, Kanados, Italijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Austrijos varžovus. Tarptautinė patirtis leido tobulėti ne tik žaidėjams,  bet ir treneriams. Abu tinklinio pradininkai  pasirūpino ir tuo, kad tinklinis Avižieniuose gyvuotų ir jiems išėjus į užtarnautą poilsį. Pranciškus Šumskas į mokyklą priviliojo savo sūnų Valdemarą, o Jegor Sinkevič savo auklėtinį ir bendrapavardį Zbignievą Sinkevičių, kurie tęsia tinklinio tradicijas ir šiuo metu. Ir Valdemaras, ir Zbignievas yra kūno kultūros mokytojai ir tinklinio treneriai. Prie jų sėkmingo darbo 2014 m. prisijungė ir Viačeslavas Verbovik, kuris dirba su pradinio rengimo grupėmis, ruošdamas tinkamą pamainą gimnaziją baigusiems tinklininkams.

Avižienių gimnazijos tiek berniukų, tiek mergaičių tinklininkai yra tapę daugkartiniais Vilniaus  rajono pirmenybių nugalėtojais, Lietuvos mokyklų žaidynių čempionais ir prizininkais, tarptautinių tinklinio turnyrų laimėtojais. Vien šiais mokslo metais Avižienių gimnazijos tinklininkai dalyvavo septyniuose tarptautiniuose turnyruose ir trijuose iš jų tapo nugalėtojais , o dviejuose prizininkais. Tarp kaimo vietovių mokyklų čempionato komandų tapome Lietuvos čempionais, o tarp miesto mokyklų – patekome į finalinį ketvertą ir birželio mėnesį Alytuje kovosime dėl čempionų vardo.

Avižienių gimnazija kasmet organizuoja po 3 tarptautinius tinklinio turnyrus, kurie garsėja aukštu lygiu. Juose dalyvauja geriausios komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Labai geri atsiliepimai leidžia prisivilioti dalyvauti Sporto mokyklų komandas iš visos Lietuvos. Vien šiais metais pas mus svečiavosi Sporto mokyklų tinklininkai  iš Alytaus, Kauno, Vilniaus, Jonavos, Kelmės, Šalčininkų.

Gegužės 5-11 dienomis vykstame į Lenkija, į Bielsko-Biala miestą, kur mūsų vaikinai ir merginos atstovaus Vilniaus rajonui Tarptautiniame tinklinio turnyre, skirtame S.Zuberui paminėti. Jame dalyvaus komandos iš Lenkijos, Čekijos, Belgijos. Tikimės jame garbingai atstovauti mūsų šaliai. Gegužės mėnesį taip pat planuojame organizuoti dar vieną tinklinio turnyrą, skirtą jaunučių mergaičių komandoms.Tad tokia plati veikla reikalauja didelių lėšų. Mūsų mokiniai gali paaukoti laisvalaikį , įdėti daug  pastangų treniruočių metų, bet, deja, daugelis iš jų yra iš socialiai remtinų šeimų ir jų tėvelių finansinės galimybės yra ribotos. Todėl ieškome geros valios žmonių ir rėmėjų, norinčių ir galinčių prisidėti prie sportininkų svajonių ir mūsų  planų įgyvendinimo.