Konferencija „Gerosios patirties sklaida tobulinant skaitmeninio raštingumo kompetenciją“

Konferencija — tai svarbi tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo forma, todėl vasario 15 dieną Avižienių gimnazijoje buvo organizuojama pirmoji Vilniaus rajono priešmokyklinio ugdymo pedagogų ir pradinio ugdymo mokytojų konferencija „Gerosios patirties sklaida tobulinant skaitmeninio raštingumo kompetenciją“, kuriai vadovavo konferencijos koordinatorė Ilona Kutrevičienė, Vilniaus r. priešmokyklinio ugdymo pedagogų ir pradinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio pirmininkė. Renginį vedė Nida Pileckienė, Vilniaus r. Avižienių gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė.

Konferencija buvo skirta pedagogams, norintiems įgyti žinių ir įgūdžių, kūrybiškumo, pozityvaus mąstymo, norintiems taikyti kuo daugiau interaktyvių mokymosi metodų pedagoginėje veikloje, bendraujant su mokiniais. Tokios konferencijos leidžia mokytojams tobulėti, semtis naujų idėjų, dalintis patirtimi, o mokiniams ugdymo procesas tampa modernesnis ir įdomesnis. Skaitmeniniai įrankiai suteikia vaizdingumo, žaismingumo, padeda gauti kokybiškesnį mokymosi grįžtamąjį ryšį. Ši konferencija sulaukė didelio Vilniaus rajono mokyklų bei gimnazijų mokytojų dėmesio: joje dalyvavo daugiau nei penkiasdešimt dalyvių.

Konferenciją sveikinimo žodžiu pradėjo Vilniaus rajono Avižienių gimnazijos direktorė Alicija Bilinska, kuri palinkėjo dalyviams naudingos patirties ir malonių akimirkų. Taip pat malonūs žodžiai sklido iš konferencijoje dalyvavusios Vilniaus rajono švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Janinos Klimaševskos. Po prasmingų direktorės ir svečio žodžių visus dalyvius skambia daina pasveikino mokyklos choras „Mažųjų dainininkų studija“, kurio vadovė Rasa Veteikienė.

Po choro pasirodymo mokyklos aktų salėje buvo pristatyti devyni pranešimai: Vilniaus r. Avižienių gimnazijos mokytojos R. Veteikienės „Šiuolaikinės muzikos pamokos metodai ir būdai“, Vilniaus r. Pagirių gimnazijos mokytojos L. Prakapienės „Matematinis ugdymas ir skaitmeninė kompetencija atnaujintose Bendrosiose programose“, Vilniaus r. Avižienių gimnazijos mokytojos R. Žygės „Skaitmeninių įrankių galimybės lietuvių kalbos pamokose“, Vilniaus r. Paberžės „Vardenės“ gimnazijos mokytojos R. Jarumbauskienės „Patirtys tobulinant skaitmeninio raštingumo kompetenciją“, Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos mokytojos G. Masalskienės „Classroomscreen skaitmeninis įrankis“, Avižienių gimnazijos mokytojos N. Pileckienės „Skaitmeninių įrankių panaudojimas pradiniame ugdyme“, Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos mokytojos R. Aranauskienės „IKT priemonė „Plickers“ vertinimui ir įsivertinimui“, Pagirių gimnazijos mokytojos V. Krivelienės „Canva“ platformos panaudojimas galimybės kuriant skaitmeninį turinį“, Avižienių gimnazijos mokytojos I. Kutrevičienės „Skaitmeniniai ištekliai: dalijimasis ir bendradarbiavimas“. Išklausę įdomius ir naudingus pranešimus, dalyviai dalyviai susitikimą tęsė diskutuodami prie arbatos puodelio.

Konferencijos pabaigoje mokyklos direktorė Alicija Bilinska, konferencijos koordinatorė Ilona Kutrevičienė ir konferencijos vedėja Nida Pileckienė padėkojo visiems dalyviams už dalyvavimą konferencijoje, o pranešimų skaitytojams įteikė padėkos raštus ir dovanėles. Didelis Ačiū gimnazijos pedagogams prisijungusiems prie konferencijos organizavimo ir dalyvavimo joje.

Vilniaus r. Avižienių gimnazijos mokytoja

Rasa Žygė