Edukacija „Miško brolių takais“

Kovo 7 d. Avižienių gimnazijoje 7 – IIg klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Miško brolių takais“. Atvykęs uniformuotas, ginkluotas, su pilna partizaniška manta, trispalve rankoje miško brolis mokiniams pasakojo apie laisvės kovų atminimo svarbą, laisvės kovotojų herojiškumo apraiškas, laisvės ir demokratijos siekį. Negirdėti mums pasakojimai, surinkti iš amžininkų prisiminimų, fotografijos, žibalinė lempa, autentiški ginklai, spausdinimo mašinėlė ir kiti buities reikmenys – visa tai buvo įdomu! Susitikimo metu kalbėta apie partizanų dainų, slapyvardžių tradiciją, poeziją, skiriamuosius ženklus. Moksleiviai turėjo galimybę pasimatuoti partizanų uniformas bei laikyti savo rankose ginklus ir su jais įsiamžinti.

Dėkojame už unikalią, naudingą ir įdomią pamoką!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Kristina Paslauskienė