Vilniaus getas. Icchoko Rudaševskio dienoraštis

Birželio 13d. 8c klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis apsilankė Vilniaus Gaono žydų muziejaus Holokausto ekspozicijoje, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Vilniaus getas. Icchoko Rudaševskio dienoraštis“. Mokiniai apžiūrėjo ekspoziciją, pasakojančią apie kažkada gausios Lietuvos tautinės mažumos kultūrą ir istoriją – žydų kelią nuo jų atvykimo į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę iki tragiškos žūties XX a. viduryje. Pasidalinę grupelėmis, muziejaus ekspozicijoje aštuntokai ieškojo atsakymų į klausimus, sužinojo apie žydų tautos gyvenimą Lietuvoje ir tragišką likimą. Holokausto ekspozicijos slėptuvėje „Malina“ girdėjo fragmentus iš Icchoko Rudaševskio (1927–1943) dienoraščio apie tai, ką jam, dar vaikui, teko patirti besislepiant „Malinoje“ viename iš sandėlių Šiaulių gatvėje Vilniuje. Slėptuvės kūrėjai stengėsi kiek įmanoma autentiškiau atkurti tuometinę aplinką, ne tiek materialiu, kiek emociniu pagrindu, kuris paskatintų susimąstyti ir padėtų bent šiek tiek pajusti, ką reiškė Antrojo pasaulinio karo metais būti žydu.