ltplVilniaus r. Avižienių gimnazijaGimnazjum w Awiżeniach w rejonie wileńskim

SVEČIUOSE MARIUS ČEPULIS

Gruodžio 6 d. Mūsų gimnazijoje įvyko netradicinės biologijos pamokos su gamtininku, ornitologu, gamtos mylėtoju, TV laidos vedėju „ Gamtininko užrašai“ Mariumi Čepuliu.

Mokiniai turėjo galimybių susipažinti su gyvūnijos pasaulio subtilybėmis, gyvūnų skleidžiamais garsais, jų fizinėmis savybėmis.

Gamtininkas pristatė savo darbo vietas. Pasakojo, kokių gudrybių imasi norėdamas „pagauti“ tinkamą kadrą, kalbėjo apie elgesį su sužeistais paukščiais, lesinti ar ne paukščius, kaip tausoti gamtą.

Susitikimo pabaigoje M. Čepulis priminė vaikams ir suaugusiems, kad gamta nėra mūsų namai. Atėję į mišką, prie ežero ar į paplūdimį, mes esame svečiuose, todėl turime elgtis kultūringai ir tvarkingai – nešiukšlinti, nes mūsų paliktos šiukšlės ne tik teršia aplinką, bet ir kenkia gyvūnams.

Mokiniai patyrė gerų emocijų, girdėdami šmaikštų, nuotaikingą Mariaus Čepulio pasakojimą.