TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

W dniach 7-11 listopada b.r. w Gimnazjum w Awiżeniach odbył się tradycyjny Tydzień Języka Polskiego. Celem przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu kultury języka, rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem polskim, kształcenie sprawności ortograficznej, rozwijanie zainteresowań literaturą piękną oraz popularyzacja kultury polskiej i historii.

Uczniowie tworzyli ilustracje do „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, czytali utwory tego wybitnego twórcy, pisali zadania ortograficzne.

Tuż przed Dniem Niepodległości Polski, w klasie 8a, odbyła się otwarta lekcja integrowana z języka polskiego oraz plastyki, którą poprowadziły polonistka Edyta Romanowska – Čepėnienė oraz nauczycielka plastyki Czesława Liachowicz. Tematem lekcji był “Patriotyzm w sercu mym” w kontekście lekcji języka polskiego oraz plastyki”.

W ciągu całego tygodnia uczniowie pracowali twórczo, z wielkim zapałem, wzbogacili swój słownik czynny, mieli możliwość wykazać się swymi umiejętnościami polonistycznymi.