Kiermasz Kaziukowy w Awiżeniach

Marcowe słońce wygląda zza chmur. Ulice połyskują licznymi kałużami. Wszyscy śpieszą na Kiermasz Kaziukowy.

Jak co roku, na przedwiośniu 4 marca do naszego gimnazjum zawitał również Kaziuk Wileński. Uczniowie klas początkowych przyszykowali przedstawienie o tradycjach i obyczajach kaziukowych, deklamowali wiersze, tańczyli i śpiewali piosenki. Później świetnie reprezentowali swoje stragany, zapraszali do kupowania. Każde stoisko było bogate w przeróżne smakołyki, słodkości i wyroby domowe. Można było tu kupić palmy, kosze i własnoręcznie wykonane drobne upominki.

W ten sposób dzieci zachęcone były do wspomnienia tradycji, które przekazali nam dziadkowie, wspomnienia historii naszego regionu. Była to również ciekawa lekcja przedsiębiorczości.