Projekt doposażenia szkół

W ramach IX etapu projektu doposażenia szkół w 2022 roku przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie w Warszawie ze Środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej nasze gimnazjum otrzymało kwotę w wysokości 3667.44 euro, a przedszkole filli w Duksztach – 660.15 euro.

Środki finansowe otrzymane w formie dotacji celowej zostały przeznaczane na zakup mebli dla grupy przedszkolnej oraz pomocy dydaktycznych do wyposażenia sal lekcyjnych (tonery, papier, komputery, niezbędne sprzęty do gabinetu fizyki).

Niezmiernie cieszymy się, iż projekt umożliwia nam wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego oraz podnoszenie poziomu edukacji młodego pokolenia. Dotacje przekazane dla nas są nieocenionym wsparciem finansowym, dzięki któremu nasze gimnazjum zmienia się z roku na rok. Dzięki wsparciu finansowemu zyskują uczniowie, ponieważ otrzymują lepszą edukację w lepiej wyposażonych i dostosowanych do ich potrzeb gimnazjum. Korzystają również nauczyciele, ponieważ mogą korzystać z pomocy dydaktycznych, które ułatwiają im pracę.

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”