Miesiąc zwiększania świadomości „BEZ PRZEMOCY 2023” w Gimnazjum w Awiżeniach

W dniach 6-31 marca w gimnazjum w Awiżeniach odbyły się imprezy i zajęcia edukacyjne, których celem było zwiększenie świadomości społeczności gimnazjalnej na temat przemocy.

Gimnazjum odwiedzili lektorzy z Litewskiego Towarzystwa Głuchych oraz z projektu „Mind the mind”. Cała społeczność gimnazjum wzięła udział w akcji „Tydzień Kolorowych Uczuć” oraz „Kolorowe Skarpetki”. Starsi uczniowie prowadzili zajęcia edukacyjne oraz warsztaty twórcze dla uczniów klas początkowych. Odbyła się również przyjacielska akcja sportowa „Ćwiczymy wspólnie”. Uczniowie klas 5ac-7ac wykonali testy na temat „Pokonaj przemoc“. Uczniowie klas 0ac-4ac wraz z rodzicami wykonali prace na temat „W krainie magicznych słów”, a uczniowie klas 5ac-IIgac plakaty na temat „Szkoła bez przemocy”.

W ramach prewencyjnych filię gimnazjum w Duksztach odwiedziły funkcjonariuszki z komisariatu policji rej. Wileńskiego, które prowadziły zajęcie uczniom na temat „Komunikacja interpersonalna i sposoby radzenia sobie z przemocą”“. Uczniowie działu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej „Motylki“ i „Pszczółki“ wykonali bransoletki i widokówki, które sprezentowali przyjaciołom z innej grupy.

Celem imprez i zajęć było propagowanie pełnych szacunku i przyjaznych relacji między społecznością gimnazjalną. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania miesiąca zwiększania świadomości „BEZ PRZEMOCY 2023” w gimnazjum w Awiżeniach oraz w filii klas początkowych gimnazjum w Duksztach.