TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

W dniach 6-11 listopada b.r. w Gimnazjum w Awiżeniach odbył się tradycyjny Tydzień Języka Polskiego. Celem przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu kultury języka, rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem polskim, kształcenie sprawności ortograficznej, rozwijanie zainteresowań literaturą piękną oraz popularyzacja kultury polskiej i historii.

Uczczenie Narodowego Święta Niepodległości, różnorodne zadania językowe, głębsze poznanie języka ojczystego, nietradycyjne lekcje patriotyzmu, prace plastyczne pozwolą uczniom lepiej poznać i kultywować język naszej Małej Ojczyzny. „Tydzień Języka Polskiego” jeszcze bardziej uświadomi wszystkim, jak ważna jest ochrona i pielęgnowanie tak ważnego dziedzictwa narodowego, jakim jest język Ojczysty., bo jak pisał Franciszek Ksawery Dmochowski,, A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego-hańbą oczywistą.”