OBCHODY DNIA TOLERANCJI W GIMNAZJUM AWIŻENIACH

W dniach 15-17 listopada w Gimnazjum Awiżeniach odbyły się uroczystości upamiętniające Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Symbolem tegorocznego Dnia Tolerancji jest Lampion Tolerancji! Członkowie społeczności Gimnazjum i Oddziału w Duksztach aktywnie dołączyli się do upamiętniania: tworzyli i wykonali lampiony Tolerancji (klasowi wychowawce, nauczycielka plastyki Č. Liachovič), podczas lekcji wychowawczych, zajęć zintegrowanych języka polskiego (L. Voicechovska), angielskiego (R. Aliuk), litewskiego (J. Antanevičienė, K. Paslauskienė i R. Buzienė), historii (J. Kundrotienė), muzyki (E. Karpovič), umiejętności życiowych (B. Butkevič), psychologii (A. Giliun), etyki (K. Šlaustienė) przekazywali zasady tolerancji przez pryzmat swojego przedmiotu.

W ramach krótkoterminowego projektu „Przyjaźń grzeje” (E. Lazurkevič, R. Zacharevič, D. Baranovskienė, J. Višnevska – Brazinskienė, E. Truselienė, Č. Liachovič, R. Andruškevič, E. Doviad – Jankovskaja) nasze Gimnazjum odwiedzili mali goście ze żłobka – przedszkola w Awiżeniach. Razem z klasą zerową uczestniczyli w zajęciach i rozmawiali o Tolerancji, a dla wzmocnienia przyjaźni wymieniali się ręcznie robionymi, kreatywnymi prezentami na pamiątkę. Kontynuacja projektu nastąpi wkrótce, pod koniec listopada.

15 listopada goście – teatr „Grupa Cezario” (G. Bacevičiūtė i P. Čižinauskas) – podczas zajęć twórczych na temat przemocy w klasach 6c, 7a, 8a, 7c, IIgc i III gc, mieli sobie za cel zwiększenie czułości i świadomości uczniów, zmniejszenie objawów zachowania bez wzajemnego szacunku i zachęcenie „nie bać się” szukać pomocy.

Dziękujemy społeczności gimnazjalnej za aktywne zaangażowanie się w działania upamiętnienia Dnia Tolerancji. Szczególnie dziękujemy nauczycielom za aktywność, uczniom za kreatywność, radzie uczniowskiej za pomoc, a administracji szkoły za możliwości.